מנעולים לבית

מנעולים לבית

מנעולים לבית . אין בית בטוח ומוגן בלעדיהם. מנעולים לבית במגוון שיטות משרים ונוסכים תחושה של ביטחון. חוסנן של דלתות נמדד לא רק באיכות החומרים שמהם היא עשויה אלא ביכולתן להינעל באמצעות מנעולים לבית .
אנשים בוחרים מנעולים לבית לאחר ייעוץ של מומחים. מאחר שביתו של אדם הוא מבצרו – ברור כי חלק ניכר מההגנה שמעניק המבצר, שהוא בית בכל מובן שהוא, הוא בטיבם של מנעולים לבית. מנעולים לבית בוחרים בקפידה – באותה תשומת לב שמעניקים לאבזרים מרכזיים ולפריטי הריהוט שבו.
מנעולים לבית מאפשרים לנו לעזוב אותו בשקט ולהיות רגועים גם כאשר אנחנו שוהים מחוץ לו, כאשר המומחים בתחום מנעולים לבית ייעצו לנו לבחור את הטוב והמובחר ביותר.

 

סוגי מנעולים לבית

 

מנעול צילינדר

מנעול צילינדר הוא המנעול הקלאסי ביותר והוא שלט, כפי שיודע כל פורץ מנעולים, בשוק מנגנוני הנעילה במשך מאות שנים עד לשנים האחרונות.
מנעול צילינדר הוא עדיין המנעול השכיח ביותר במנעולי דלתות, במנעולי תליה ועוד, המנעול כולל צילינדר אשר נדרש להסתובב במטרה לפתוח את המנעול.
המנעול מוחזק במקומו על ידי מספר פינים, אשר המפתח נדרש להזיזם בכדי לאפשר לצילינדר לבצע את פעולת הסיבוב.
פורץ מסוגל לפרוץ מנעול כזה באופן ידני.

מנעול צירופים

מנעול צירופים, או בשמו המוכר יותר "מנעול קוד" או "מנעול קומבינציה", הוא מנעול בו לא נדרש מפתח לצורך פתיחתו.
עובדה זו עשויה להוות יתרון מבחינת בעל המנעול שאינו חושש לאבד את המפתח, מצד שני, אם בעל המפתח שוכח את קוד הצירוף, מפתח חלופי ששמור במקום בטוח לא יעזור במיוחד לפתיחת המנעול ולא יהיה מנוס מהזעקת פורץ מנעולים.

מנעול צירופים חשמלי

מנעול צירופים אינו חייב להיות מכני וקיימים גם סוגים שונים של מנעולי צירופים הפועלים באמצעות מעגלים חשמליים, דוגמה שכיחה ומוכרת של מנעולים מסוג זה הן דלתות הכניסה אשר לשם פתיחתן יש צורך להקליד קוד מסוים בלוח המקשים הצמוד לדלת.
הקודים הללו ניתנים, בדרך כלל, לשינוי על ידי טכנאי או פורץ מנעולים, עובדה המבטיחה את ההגנה עליהם במידה וקוד הכניסה מתגלה על ידי גורם לא רצוי, כאשר אתם מגלים שהקוד שלכם נחשף, צרו קשר עם פורץ מנעולים והוא יקדד את המנעול שלכם מחדש.

מנעול ביומטרי

מנעול ביומטרי הוא סוג חדש של מנעול, והוא מבוסס על היכולת להבחין במאפיינים הפיסיים של בעל המנעול, כדוגמת טביעת אצבע, קרנית העין או זיהוי באמצעות קול.
לשם התמודדות עם מנעול מסוג זה, נדרש פורץ מנעולים להבנה בתחומים חדשניים, כגון קריאה אופטית של נתונים וכדומה.
מנעול ביומטרי דורש לרוב התקנה על ידי מנעולן מוסמך, פורץ גם יכול להגדיר בו מספר מסוים של טביעות אצבע, ולהזין את כל האנשים המורשים לפתוח את המנעול.

מנעול אלקטרוני

מנעול אלקטרוני הוא מנעול הדורש צירוף של מעגלים חשמליים לצורך פתיחת הדלת.  מנעול מסוג זה דורש כמובן התקנה על ידי פורץ מנעולים מורשה ומנגנון הפתיחה שלו יכול לכלול פתיחה באמצעות כרטיס חכם או הקלדת קוד, בדומה למנעול הצירופים.

מנעול מגנטי

מנעול מגנטי הוא מנעול המשתמש, לצורך מנגנון הנעילה שלו, בעיקרון המגנטיות, כאשר מצמידים מגנט אל המקום המתאים במנעול, מנטרלים את המשיכה בין המגנטים הסוגרים את הדלת, ומתאפשרת פתיחתה.

מנעול עליון

מנעול עליון הוא מנעול הממוקם בגובה הכתפיים או הפנים ומותקן בעיקר בדלתות מעץ ודלתות מחומרים אשר קל לפרוץ אותם.  מנעול זה משמש לרוב כאמצעי מיגון נוסף.

לרוב, מנעולים עליונים הם סוג מנעולים העשויים באותה שיטה של מנעול צילינדר ומקשים על פריצת הדלת בה הם מותקנים.

מנעול מוסתר

ניתן לאתר מנעולים מוסתרים בדלתות של מרפסות, חלונות ודלתות הזזה, אלו הם מנעולים שלא ניתן לפתוח אותם מהצד החיצוני, אלא רק מצידו הפנימי.  היתרון המרכזי של מנעולים אלו הוא כאשר יש לכם ילדים קטנים בבית ואתם מעוניינים למנוע מהם אפשרות של פתיחת הדלת או החלון.

לסיכום

תחום המנעולים , בו עוסק כל פורץ מנעולים, מתקדם בצעדי ענק, ומגוון המנעולים הקיים בשוק מאפשר לכל לקוח לבחור את המנעול המתאים לו ביותר, בהתאם לצרכיו ולתקציבו.

הידע המקצועי של פורץ מנעולים והיכרותו עם שוק המנעולנות, יוכלו לסייע לכם בבחירת המנעול המתאים לכם ביותר.  משום כך, כאשר אתם יוצרים קשר עם פורץ מנעולים לצורך מיגון ביתכם, שאלו אותו את כל מה שברצונכם לדעת והגדירו לו את הצרכים והאפשרויות שלכם.  זהו מידע חיוני וחשוב, שיאפשר לו להתאים לכם את פתרון המיגון הטוב והמתאים ביותר.